Fort
úvod úvod zpět zpět přidat k oblíbeným oblíbené český english
www.fort-plasty.cz
 
 
Fort - vzduchotechnika z plastů
moderní technologie | spolehlivost | jakost ISO 9001
 
 

Vzduchotechnické potrubí a příslušenství

Katalogové listy a dokumenty ke stažení

Vzduchotechnické potrubí z plastů nachází stále větší uplatnění ve všech oblastech průmyslové výroby. Mezi hlavní přednosti patří dlouhodobá životnost, zaručená chemická odolnost vůči všem běžným kyselinám, agresivním parám a parám s velkým obsahem vlhkosti.

Mezi nejběžněji používané materiály patří PVC, PP, PPs a PE. Na objednávku lze potrubí vyrobit také z elektricky vodivých plastů (PPsEL, PEEL). Tyto materiály se používají zejména v kombinaci s ventilátory v provedení EX při odsávání výparů z prostředí Zóny 1 nebo Zóny 2.

Hladký vnitřní povrch a plynulost všech rozvodů umožňují laminární proudění vzdušiny i při vyšších provozních rychlostech. Vzduchotechnické rozvody z plastů se ve srovnání s kovovými rozvody vyznačují celkově nižším aerodynamickým odporem a sníženou hlučností bez rizika vibrací.

Potrubí je montováno na kovové závěsy, které musí být řešeny tak, aby nebránily podélnému posuvu při změně teplot. Při normálních teplotách doporučujeme vzdálenost jednotlivých závěsů 1,5 až 2 m. Při vyšších teplotách doporučujeme průběžné podložení. Spojovací a těsnící materiál je součástí dodávky.

V provozech s velkými teplotními rozdíly je třeba do potrubí vložit kompenzátory délkové roztažnosti.

Hořlavost potrubí z PVC spadá do skupiny B (obtížně hořlavé a samozhášivé) dle ČSN 73 0853. Hořlavost potrubí z PP spadá do skupiny C3 (lehce hořlavé) dle ČSN 73 0853. V případě, že nelze použít PVC doporučujeme použití polypropylenu v nehořlavém provedení (tzv. PPs).

Rovné díly se vyrábějí v délce do 2000 mm. Uváděné rozměry jsou brány jako vnější rozměry.

Potrubí je dimenzováno na tlak:
  • -2000 Pa až +3000 Pa - kruhové
  • -1000 Pa až +2000 Pa - čtyřhranné
při maximální rychlosti proudění vzduchu do 20 m/s

Souvisejicí reference

 

 

zpět zpět na stránku produktů
Grafika a aplikace
DUNA Graphics 2005
FORT - PLASTY s.r.o., Hulínská 2193/2a, 767 01 Kroměříž
( telefon ) 573 335 090, 573 336 777 ( e-mail ) info@fort-plasty.cz